Příslušenství

Příslušenství

Ke všem typům oknům je celá řada montážních doplňků a příslušenství. Některé jsou pro klasické i střešní okna společné, jiné jsou zase ideální pouze pro klasická či jenom pro střešní okna.

Takovými společnými doplňky pro obojí jsou například rolety. Plní nejenom svoji funkci stínění, ale jsou také svou barvu a designem dotváří celkový dojem vašeho interiéru. Rolety jsou na klasické i střešní okna dostupné snad v jakékoliv barvě, na kterou si jenom vzpomenete. Vybírat můžete mezi zastiňovacími roletami, zcela zatemňujícími roletami nebo třeba plisovacími roletami. Další možností, jak zajistit ve vaší místnosti dokonalý stín či příšeří jsou venkovní (neboli předokenní) rolety.

Jakousi obdobou rolet jsou žaluzie, taktéž vhodné pro střešní i klasické okna. Dříve se umísťovali mezi jednotlivé okenní tabule dvojskla, dnes se dávají na okenní tabuli uvnitř interiéru. V nabídce žaluzií opět najdete široké spektrum barev, které budou ladit s vašim interiérem.

Venkovní markýzy se používají spíše u střešních oken. Jejich obrovskou výhodou je, že vytvářejí stín, i když je okno otevřené.

Velmi oblíbeným příslušenstvím, které dnes už nechybí snad v žádné domácnosti jsou sítě proti hmyzu. Sítě na střešních oknech mají výhodu snadného uschování v případě, že právě není potřeba. Prostě se jenom jednoduše navine do lišty. Sítě proti hmyzu u klasických oken jsou obvykle také odnímatelné, ne však tak rychle. Jsou přichyceny k rámu okna několika kolíčky, které lze snad otočit a tak uvolnit síť a umožnit její vyndání.