Plastová okna

Plastová okna

Dlouhodobým trendem posledních let se beze sporu stala plastová okna. Díky jejich tepelné izolaci a s nimi spojenými nemalými úsporami za vytápění jsou doslova hitem. Používají se na rodinné domy, byty i průmyslové budovy, při stavbách i rekonstrukcích.

Plastová okna jsou dnes již poměrně snadno finančně dostupným způsobem, jak zamezit únikům tepla, uspořit tak za vytápění daného objektu a zároveň zlepšit celkový vzhled.

Okno je tvořeno plastovým rámem, který je vyztužený ocelí. Okna jsou tak pevná. Celou „rodinu“ plastových oken tvoří několik typů oken. Základním rozdílem mezi jednotlivými typy plastových oken je počet takzvaných komor. První plastová okna byla tříkomorová. V dnešní době už se téměř neprodávají. Čtyřkomorová plastová okna byla ve své době obrovskou novinkou a vylepšením původní verze. Dnes je nabízí již velmi málo firem zabývající se výrobou a montáží plastových oken a když už nabízí, patří spíše do méně vyhledávané základní a finančně nenáročné skupiny. I tato okna po čase vystřídala opět úspornější pětikomorová plastová okna, která jsou společně se šesti či sedmikomorovými okny nabízeny dodnes. Zatím nejdokonalejším, ale také finančně nejnákladnějším typem plastových oken jsou osmikomorová. Obecně vzato platí, že čím více profilů (komor) okno má, tím jsou jeho tepelně-izolační vlastnosti větší.

Plastová okna je možné pořídit jak ve variantě s dvojsklem, tak i s trojsklem. Záleží jenom na nabídce daného dodavatele a vašem výběru.

Dávno jsou pryč doby, kdy byla plastová okna jenom striktně bílá. Na výběr dnes máte z poměrně široké nabídky různých barevných provedení. Kromě bílé jmenujme třeba odstíny hnědé (imitace mahagonu, třešně, tmavého dubu, ořechu apod.) ale také černou, zelenou či šedou.

Ke každým plastovým oknům se dodávají samozřejmě také parapety ve vám zvolené barvě a žaluzie či rolety.