Hliníková okna

Hliníková okna

Hliníkovou verzi oken možná nevídáte tak často, nebo si to ani neuvědomujete. Hliníková okna se mimo jiné používají především tak, kde jsou kladeny nároky na velké rozměry okna. Můžete se s nimi setkat ve formě vitrín, různých francouzských oken apod. Hliníková okna jsou oblíbená dále také díky svým skvělým vlastnostem a barevných variantám.

Pro hliníková okna se rozhodnou především lidé, kteří hledají do svého domu, bytu, kanceláře či obchodu kvalitní pevná okna s dlouhou životností, pevností a výbornými izolačními vlastnostmi. Výrobci hliníkových oken nabízejí obrovskou škálu nejrůznějších provedení, ať už po stránce tvarové, rozměrové či estetické. U některých typů rámů je středová komora vyplněná izolační pěnou, čímž se zabraňuje srážení par nad spodním rámem.

Okna vyrobená z hliníku jsou velmi lehká, snadno otevíratelná a jejich výroba umožňuje velmi přesné dodržování zadaných rozměrů. Okna z hliníku mají vynikající bezpečnostní vlastnosti. Okno je pevné a dokonale zapadá. Při případném pokusu o vniknutí do objektu je velmi obtížné okno vylomit. Hliníková okna jsou velmi odolná proti deformaci, takže splňují většinu bezpečnostních podmínek. To se týká především hliníkových rámů. Na základě vašich požadavků lze ale okna doplnit o další spoustu ochranných prvků, jako jsou například neprůstřelná skla, protipožární ochrana nebo dokonce odolnost proti účinkům výbuchu apod.

Jedním z velkých rozdílů mezi hliníkovými okny a jinými okny (plastovými, dřevěnými) je také možnost dálkového ovládání oken či dveří. Toto ocení především tam, kde jsou nainstalována okna velkých rozměrů, s nimiž by byla manuální manipulace poměrně velmi obtížná.

Jestliže o hliníkových oknech stále ještě pochybujete, následující informace Vás doslova posadí na zadek! Zatímco udávaná životnost eurooken nebo plastových oken je kolem třiceti let, u hliníkových oken je doba, po kterou vám budou okna dobře sloužit, až dvojnásobná! Ačkoliv jsou hliníková okna cenově na vyšší úrovni než třeba eurookna nebo plastová okna, dlouhou životností i samotnými vlastnostmi se jedná o velmi výhodnou investici!